Досить часто ми ставимо мобільні гаджети на нічну зарядку, щоб вранці за

 
 

 

Але за словами фахівців, тривале підключення до заряди тільки нашкодить батареї.

Кожен раз, коли заряд досягає 100%, термін служби акумулятора телефону зменшується. Експерти пояснюють це тим, що як тільки заряд впаде на 1%, модуль зарядки знову включається і кількість циклів зарядки батареї зменшується на одиницю. Також, постійне підживлення тримає її у стані «стресу», що також погано позначається на «тривалості життя».

Наприклад, разряжаясь кожен раз до нуля і потім заряджаючись до 100%, літій-іонна батарея здатна витримати лише 500 циклів зарядки. При розрядці-зарядці на 50% термін служби зростає до півтори тисячі циклів.

 

“Коли батарея заряджена — відключіть гаджет від зарядника. Це як з м'язами, які після вправ слід розслабити, щоб вони не хворіли”, — кажуть фахівці «Battery University».

 

 

 
 
За їх словами, при повній зарядці потужність джерела живлення зменшується.

Для максимально ефективної роботи батареї телефону рекомендується відключити зарядку від пристрою по досягненню 80% заряду. Зазначається, що повна розрядка також скорочує термін служби акумуляторної батареї.

Щоб акумулятор не піддавався «стресам» і прослужив довше, краще підживлювати його при можливості кілька разів протягом дня. Можна це робити від автомобільного зарядного пристрою по дорозі на роботу і назад, або в офісі від ноутбука.

 

 
 

 

Незважаючи на все вищесказане, іноді навіть літій-іонні акумулятори буде корисно розряджати «в нуль». Фахівці рекомендують влаштовувати смартфону або ноутбуку таке “тренування” раз на місяць.

Це дозволяє гаджету відкалібрувати електроніку, яка відповідає за коректне відображення рівня заряду. Без цього при постійному підживленні акумулятора невеликими порціями індикатор заряду почне “брехати”.